Godine 1995. upisao se na FSB, na kojem se nakon završetka studija zaposlio se kao znanstveni novak i ostao sljedećih 11 godina. Na kraju je postao docent u Zavodu za tehničku mehaniku. Vrijeme koje je proveo studirajući opisuje kao jedno od najljepših razdoblja u svom životu.
Od brojnih anegdota s kojima se susreo tijekom rada na fakultetu, izdvaja jednu nezgodu sa sretnim završetkom.
„Radeći u Laboratoriju za eksperimentalnu mehaniku, izazvali smo požar koji je zahvatio cijeli laboratorij. Bilo je dima, vatrogasaca, policije – kao u filmovima. Na sreću, nitko se nije ozlijedio, a Uprava fakulteta pomogla nam je da ga vratimo u funkcionalno stanje.“
Posebno hvali kolegijalnost na FSB-u. Nedugo zatim, nabavljali su komoru za povišene temperature i za tu su namjenu skupili potpise potpore više od osamdeset drugih kolega kako bi opremu dobili, što je „bilo imponirajuće“.
Nakon skoro dva desetljeća u Lučićevoj, prelazi u INETEC – Institut za nuklearnu tehnologiju, gdje radi i danas.
„Pojavio se jedan crv u meni, želja da se okušam u poslovnom svijetu. Nije bilo lako otići s fakulteta jer je to jedna lijepa klima gdje se čovjek ugodno osjeća. Već sedam godina ovdje vodim Odjel za istraživanje i razvoj.“
Glavna proizvodna područja kojim se institut bavi su robotski sustavi, sonde, elektronički instrumenti za provedbu nedestruktivnih ispitivanja u nuklearnim elektranama. Jednog od traženijih uređaja, Forerunner, uspjeli su prodati u SAD i Francusku, zemlje koje zajedno drže više od trećine svjetskih nuklearnih elektrana. Riječ je o robotu koji je sposoban pronaći male pukotine u parogeneratoru i tako spriječiti širenje radioaktivnosti u okoliš. Općenito, njihovi se uređaji koriste u više od 10 % svjetskih nuklearnih elektrana.
Jedno područje Antu osobito privlači: spoj strojarstva i medicine. Na fakultetu je ispitivao biološka tkiva poput igli ježinaca, ljuski školjki, čvrstoće kostiju i krvnih žila, a u INETEC-u predvodi razvoj medicinskoga uređaja, neurokirurškoga robota za operacije na mozgu koji se zove Nero.
INETEC uglavnom čine mladi ljudi. U svoj tim nastoje dovesti najbolje studente, kakav je svojedobno bio Bakić, što im polazi za rukom jer surađuju s velikim brojem visokoobrazovnih ustanova.
Fakultet ga je naučio da je sve moguće. Tehnička znanja koja je ondje stekao primjenjuje u konstrukciji robota. Nagrađen je i medaljom FSB-a, a studiranje mu je prošlo prebrzo.
„Nadam se da će u budućnosti suradnja s fakultetom biti još veća“, istaknuo je Ante Bakić.