Studij, na koji se upisao 1973., bio mu je zanimljiv i raznovrstan. Kako je završio V. gimnaziju u Zagrebu, gdje je bilo dosta matematike i fizike, FSB mu nije bio težak. Zbog toga je imao dosta slobodnog vremena i za puno drugih aktivnosti. Mnogo su izlazili, bavili se raznim športovima i družili se.
„Sjećam se da smo puno kartali belu, preferans i kanastu te se znali šaliti da smo s vremenom provedenim u kartanju mogli završiti još jedan studij. Redovito smo išli i na brucošijade.“
Diplomirao je na usmjerenju Automatizacije u strojarskoj proizvodnji kod mentora profesora Aurela Kostelića. Dandanas je prijatelj s kolegama s fakulteta, od kojih rado izdvaja profesore Doriana Marjanovića i Marija Esserta.
Po završetku fakulteta, poslovnu karijeru počeo je graditi u tvrtki Ericsson-Nikola Tesla kao tehnolog u proizvodnji, gdje su se radili dijelovi za telekomunikacijske centrale. U Tesli je i prvi put došao u doticaj s profesionalnim softverom za upravljanje proizvodnje, IBM-ovim rješenjem COPICS. Kolegiji na FSB-u poput Automatike, Hidraulike i Upravljanja te programi kao što je Fortran pomogli su mu u daljnjem radu.
Urbanke je 1988. sa suprugom Blaženkom otvorio kućnu radinost za programiranje, a dvije godine poslije i IT tvrtku pod nazivom HSM-Informatika. Tvrtka se pretežno bavi distribucijom softverskih programa, „poslovanjem u oblaku“ te interaktivnom edukacijom. Danas ih je u tvrtki tridesetak, a u isto toliko zemalja diljem svijeta prodaju svoje usluge i proizvode.
S poslom su došla i brojna putovanja. „Zbilja sam puno putovao. U najvećem su mi sjećanju ostali Kina, Japan i Tajvan. To su krajevi u koje vjerojatno nikad ne bih išao da nije bilo posla. Zatim, naravno, i sve europske zemlje, Amerika, Bliski istok i Turska.“
Ove su godine upravljanje tvrtkom prepustili sinovima. Uvijek su pokušavali naći nišu gdje se tražila veća stručnost i specijalizacija. Tehnologija neprekidno napreduje, ali analitički i inženjerski pristup problemima koje je ponio s fakulteta ostali su.
„Teorijsku podlogu koju sam dobio na faksu primijenio sam u stvarnom životu“, zaključio je.