Kako je prije dolaska na fakultet već godinu dana radio u industriji, na FSB-u je 1994. prvo upisao šesti stupanj. Ni 25 godina poslije nije zaboravio što je punoj dvorani brucoša na prvom predavanju iz Elektrotehnike 1 rekao profesor Mario Essert:
„Osnovna stvar koja vas mora pokretati je ljubav prema onome što radite.“
Tehničke i prirodne struke, kaže, smatraju se težima, ali mu strojarstvo nije bilo teško jer ga jednostavno – voli. Istovremeno je radio u tvornici kotlova i termoopreme Toplota.
„Još dok sam bio student, pojavio se problem s neispravnom pošiljkom kotla koji smo proizveli. Profesor Koharić s FSB-a zastupao je investitora, što je u meni kao zastupniku proizvođača izazvalo paniku jer im je on trebao biti na ispitu. Na sreću, našli smo kompromis i troškove podijelili na investitora i na nas.“
Studij je završio 1999. i dvije godine poslije došao u Vodoopskrbu i odvodnju. Bio je glavni inženjer, do 2014. direktor vodoopskrbe, a danas je voditelj projekata u uredu direktora. Na poslu je prošao sve pozicije, a dao je i znanstveni doprinos u tom području.
„U doktorskom sam radu iznio novu metodologiju načina na koji bi se gubitci najprije uočili, a zatim i suzila zona u kojoj se dogodilo puknuće cijevi. Pri tome se smanjuje potreba za skupom opremom te za brojem ljudi potrebnih za provedbu aktivnosti detekcije i lociranja gubitaka vode. Na taj način se povećavaju mogućnosti otkrivanja i otklanjanja curenja vode koja se standardnim metodama teško uočavaju i glavni su rizik od trajnih gubitaka u vodoopskrbnim sustavima.“
Autor je knjiga: Mehanika fluida, Mehanika i termodinamika diskretnih i kontinuiranih materijalnih sustava te Matematičke osnove statistike.
„Čovjek nešto zna kada pročita i nauči. Još više zna kada to ispredaje. A najviše kada to napiše. Nisam mogao biti u miru sa sobom dok ono što sam naučio nisam stavio na papir i napisao.“
Na FSB-u je stekao brojna poznanstva koja održava i danas. Sa svojim mentorom Marijem Šavarom često diskutira o faksu i privredi. Najbolji mu je prijatelj Darko Smoljan, koji danas predaje na Katedri za termodinamiku.
Na fakultetu i na poslu naučio je da je samo teorijsko znanje dobro, samo praktično znanje je dobro, ali jedno u kombinaciji s drugim je najbolje.